Apie savanorystę

Atgajos vadovas-savanoris – tai jaunas žmogus*, kuris nori praleisti dešimt neužmirštamų dienų su būriu vaikų nesibaigiančiame kūrybiniame procese. Čia gali tapti viskuo, kuo tik kada nors esi svajojęs būti, atsipalaiduoti ir pajusti, ką reiškia laisvė būti ir bendrauti su vaikais. Tik nuo savanorių komandos priklauso tai, kokia stovykla bus, ką iš jos išsiveš vaikai ir kaip visi kartu praleisite laiką!

Jei tu visada svajojai išbandyti savo jėgas pačiose neįtikėtiniausiose srityse, jei nebijai iššūkių, myli vaikus ir turi drąsos skirti truputį savo laiko tam, kad augtum, tobulėtum ir padėtum tai daryti vaikams – tapk vienu Atgajos vadovų-savanorių.

*Savanoriauti kviečiame 18 metų sulaukusius ir mokyklą jau baigusius (ar baigsiančius šiemet) žmones.

Kodėl verta savanoriauti?

Savanorystė – tai ne tik įsimintinas nuotykis, bet ir vienas mokymosi būdų. Stovykloje savanoriai įgyja komandinio darbo, lyderystės, konfliktų sprendimo, kūrybinio darbo organizavimo, reflektavimo kompetencijų. Visas Atgajos sezonas – nuo mokymų iki stovyklos – tai tikslingas ir kryptingas mokymosi procesas, kuriame ir individualiai, ir grupėje kiekvienas savanoris kelia sau tikslus bei iššūkius, jų siekia ir taip įgyja ar stiprina turimus gebėjimus. Mokymų metu ir stovykloje dirbama remiantis neformaliojo ugdymo principais, kurie reiškia, kad viskas, ko išmokstama, yra išmokstama per patirtį. Tad kviečiame nebijoti, žengti žingsnį iš savo komforto zonos ir pasitikti iššūkius išskėstomis rankomis – tik taip tobulėjame, augame ir mokomės!

Kiek savanorių per vasarą savanoriauja Atgajoje?

Kasmet stovykloje savanoriauja virš šimto vadovų. Dalis jų – Atgajos „seniai“, kurie pabandę nebegali sustoti ir kas vasarą vyksta į stovyklą semtis pozityvios energijos ateinantiems metams. Kiekvienais metais renkame ir apie 60 naujų „mamų“ ir „tėčių“ (taip stovykloje vaikai vadina vadovus).

Ką reikia padaryti, norint tapti vienu vadovų-savanorių?

  • Užsiregistruoti skiltyje „Naujų vadovų registracija“.
  • Sudalyvauti viename iš stovyklos pristatymų bei atrankoje (jų datas skelbiame šioje svetainėje ir savo Facebook paskyroje kasmet vasario–kovo mėnesiais).
  • Dalyvauti dviejuose seminaruose po tris dienas.

– Pirmasis, įvadinis naujų vadovų rengimo seminaras kovo–balandžio mėn. vyksta Vilniuje, jį veda esami stovyklos vadovai, kuriems padeda įvairių sričių profesionalai – aktoriai, dailininkai, muzikantai, psichologai. Seminaro metu dirbama būsimų vadovų-savanorių komandoje, susipažįstama su stovyklos specifika bei tradicijomis, šokama, dainuojama, vaidinama… Seminaro datas pranešame pristatymų metu, jų būna kelios, tad galima pasirinkti patogiausią.

– Antrasis seminaras vyksta stovyklavietėje Smarliūnuose gegužės mėnesį. Jame susitinka visi šį sezoną stovykloje dirbsiantys vadovai – tiek savanoriaujantys pirmą kartą, tiek jau patyrę. Seminare susipažįstama su būsima pamainos komanda, pradedama dirbti su kūrybine programa, ugdomos vadovams-savanoriams reikalingos kompetencijos.

  • Išsirinkti labiausiai patinkančią ir tinkančią pamainą ir išvykti stovyklauti!
  • Pasibaigus vasarai, rudenį vyksta baigiamasis renginys – vadovų forumas, kuriame susitinka visi (daugiau nei 100!) per sezoną dirbę savanoriai, dalijasi prisiminimais ir atsiima sąžiningai užsidirbtą oficialų savanorystę ir įgytus įgūdžius patvirtinantį sertifikatą.

Sudomino? Nieko nelaukdamas registruokis ir susitikime stovyklos pristatyme!

Jei turi klausimų, drąsiai rašyk mums į jaunimas.vaikams@gmail.com, tikrai atsakysime ir pakonsultuosime!