Z3 Sapnuoti Vilnių verta

Apie pamainą 5 sakiniais. Į kokius klausimus ieškosime atsakymų?

GEDIMINAS: <…> vykdant krivių krivaičio Lizdeikos išaiškinimą sapno, kurį sapnavau, rašau laišką visokiausių gebėjimų turintiems asmenims <…> ypatingą svarbą teiksime įvairių amatų meistrams, būtent kalviams, kurpiams, račiams, akmenskaldžiams, druskininkams, malūnininkams, sidabrakaliams, arbalerininkams, žvejams, muzikantams, dailininkams, sportininkams, mokslininkams, bet kokio rango žmonėms. Tegu atkeliauja automobiliu, autobusu ar valtimi ir atvyksta bei išvyksta, kaip nori, be jokio trukdymo; tai įsipareigojame šiuose dalykuose, duodami pažadą, kad liks saugūs, sveiki ir nepaliesti jokio liūdesio, barnių, nieko neveikimo, nuobodulio, persimiegojimo ar nedraugiškų asmenų užsipuolimo. Visiems sapnuojantiems Vilnių, norintiems atvykti į mūsų karalystę ir pasilikti, duodame ir leidžiame dešimt dienų kurti bei veikti laisvai ir be papildomų mokesčių, ir tuo tarpu jie gali būti atleisti nuo prievolės karaliui, o pasibaigus minėtam dešimties dienų terminui, sukūrę nuostabių kūrinių, pagal mūsų taisykles, leisime grįžti į savus kraštus ir garsiai skleisti žinią apie nuveiktus darbus, atradimus, patyrimus ir pažintis <…>.

LIZDEIKA: Ir vėl matau viziją – šimtas kūrybingų, žingeidžių ir nusiteikusių leistis į nuotykius vaikų nuo ryto iki vakaro patiria Vilniaus kūrimą. Jie dainuoja, šoka aplink laužą, mokosi tapyti, fiksuoja akimirkas, vaidina,, klausosi pačių įdomiausių istorijų apie Vilnių ir vilniečius bei patys kuria naują miesto istoriją ir ją išgyvena.

GEDIMINAS: Man kyla klausimų!

LIZDEIKA: Žinau kokių! Kas buvo Bufolas? Kur veikė pirmoji Vilniaus radijo stotis? Kaip atrodytų tavo kurtos Žaliojo tilto skulptūros? Kas slypi po senamiesčio grindiniais? Kas tas MO? Kodėl angelai? Kokie festivaliai? Už ką Kristoforai? Koks dar potvynis? Apie ką žmonės kalba troleibusuose? Kaip susiję Čiurlionis, Kernagis, Luckus ir Rožytė? Ką šiąnakt sapnavai? Štai kur klausimai!

Apie pamainą trumpai.  Pamaina, kviečianti sapnuoti ir į Vilnių pažvelgti tyrėjo, kūrėjo, keliautojo, gyventojo, nuotykių ieškotojo, menininko akimis, kai nepažintas miestas taps artimu, o gerai pažįstamas taps draugu.

P.S.Vilniečio kortelės neprireiks, priimame ir zuikius.

***

Vilnius, 2019

GRĮŽTI Į PAMAINŲ SĄRAŠĄ

REGISTRUOTIS