S6 Viskas teka

Apie pamainą 5 sakiniais. Viskas teka: į tą pačią upę neįbrisi du kartus. Tai – pasaulio dėsnis, kurį vis pastebime įvairiomis formomis augant, mokantis, įsimylint, ateinant naujiems metų laikams, keičiantis pasaulio santvarkoms, madoms ar įpročiams. Stabilumas gi didžiausia iliuzija! Keičiasi ne tik mūsų oda, bet ir mąstymas, prioritetai, pomėgiai, draugai – vis tampame ir tampame…tik kuo mes tampame? Gal dieną vaikštome kaip baltieji vilkai, o vakare atvirstame į jaunikaičius? Ar ištikus nelaimei, stojame stipriais ąžuolais, o gal pasiverčiame kuosomis? Kai metame šukas per  petį, ar išauga miškas? Perduotas iš lūpų į lūpas, iš kartos į kartą, mitų ir pasakų pasaulis yra pilnas paslapčių ir simbolių, kurie mums padės suprasti, kaip tas nuolatinis ir nesibaigiantis pasaulio ir žmogaus kismas vyksta ir kas, vis dėlto, išlieka per amžius.

Apie pamainą trumpai. Apie tai, kas keičia ir pakeičia žmogų pasakose ir realybėje.

Ką išmoksi/sužinosi šioje pamainoje? Gvildensime tai, kas mus keičia ir perkeičia. Remdamiesi mitų pasauliu aiškinsimės, koks Tavo ir šio amžiaus virsmas ir kokioje metamorfozės stadijoje dabar esame: ar mes kurkulai ar jau varlės? Taip pat sužinosi, kas per vienas buvo Ovidijus, Herakleitas, ar tikrai pradžioje buvo tik vanduo ir kokius ritualus senovės lietuviai išgyvendavo, kad taptų suaugusiais.

Į kokius klausimus ieškosime atsakymų? Kaip taip nutinka, kad mes užaugame? Kaip nuo idėjos nukeliaujame iki kūrinio? Kas išlieka, kai viskas nuolatos kinta? Ką išsinėrusi gyvatė galvoja apie savo išnarą? Kaip parinkti burtažodį, kad išties atsivertų durys? Ką su žmogumi padaro meilė, laikas arba geras pokalbis? Ar būna stebuklų? O dabar jau galima valgyti? Kaip chaosą paversti tvarka, arba atvirkščiai – tvarką chaosu? Kaip tapti žvaigždynu, medžiu, kiauru, senu ir dar varle? Pagaliau, kas sieja Narcizą, Gregorą Zamzą, Eglę ir Tave?

P.S. πάντα ῥεῖ

GRĮŽTI Į PAMAINŲ SĄRAŠĄ

REGISTRUOTIS