S3 Begalybė būdų pasakyti

Apie pamainą 5 sakiniais. 

– Pas mus buvo daug svečių.

–  Ir aš nemėgstu tų kačių.

– Ar tu neprigirdi?

– Ir man tos bjaurybės smirdi.

Kartais negirdim, kartais neklausom, o kartais ir pasakyti nežinom kaip. O būdų pasakyti –  begalybė! Šioje pamainoje kartu gilinsimės į kalbą ir įvairiausias jos formas: matematikos, astronomijos, kino, poezijos, fizikos… O ir kiekvieno žmogaus kalba juk skirtinga! Pasinaudodami kalba fiksuosime istoriją, pažinsime pasaulį, save bei su(p)rasime kitus.

Apie pamainą trumpai. Šioje pamainoje žaisime žodžiais ir be jų, ieškosime skirtingų būdų kalbėti, per kalbą mokysimės suprasti save ir kitus.

Ką išmoksi / sužinosi šioje pamainoje? Čia sužinosi, kokių įvairiausių kalbos formų būna (ne vien žodinių – šokis ir kinas taip pat turi kalbą!) bei kaip jas pritaikyti skirtingais būdais. Išmoksi kalbėti taip, kad kiti suprastų bei klausyti ir suprasti taip, kad kurtum draugystę.

Į kokius klausimus ieškosim atsakymų?  Kodėl tiksliuosiuose moksluose naudojame būtent skaičius? Gal, jeigu naudotumėme ne skaičius, o aveles, žmonija būtų daug daugiau pažengusi? Kodėl žmogus renkasi nutapyti savo kūrinį, o ne aprašyti jį eilėmis? Ar egzistuoja universali kalba? Kokia kalba siųstum žinutę į kosmosą? Ar visada sakome tai, ką norėtumėm, kad kiti suprastų? Ar draugystė – tik kalbėjimas ir klausymas?

P.S. Jei norėsi, šioje pamainoje galėsi ir nekalbėti ; )

GRĮŽTI Į PAMAINŲ SĄRAŠĄ

REGISTRUOTIS