S2 Aptikimai-išradybos

arba smalsus katinas ir kamine atranda lašinius

Apie pamainą 5 sakiniais. Išradybos, keičiančios pasaulį, ar tik sau svarbūs aptikimai (įkvepiantys, keliantys iššūkių ir atsakantys į visokio dydžio kasdienius klausimus) gali įvykti kasdien. Taip gali atsitikti bet kur ir bet kada – skaitant, einant gatve, fotografuojant, konstruojant ar dainuojant, tačiau dažniausiai tik jaučiant bendraminčio užnugarį. Fantazuojant, keliant klausimus ir drauge ieškant atsakymų, nejučia kuriama istorija. Tavo, mūsų ir ateities kartų istorija. Juk visi išradėjai buvo vaikai, ir visiems jiems reikėjo draugų.

Apie pamainą trumpai. Kurdami, žaisdami, bendraudami išradimų, tyrinėjimų (ir su jais susijusių asmenybių) temomis, stovykloje kelsime klausimus ir ieškosime atsakymų, kuo mes unikalūs, kas mums įdomu, kodėl būtina svajoti ir siekti svajonių savo, kaip galime kartu pažinti ir tobulinti aplinką bei pasaulį.

Ką išmoksi / sužinosi šioje pamainoje? Praktikuosimės, kaip geriausia palaikyti šiltus santykius su draugais, ir ieškosime atsakymo, kodėl
centrinio šildymo sistema tam netinka (tačiau kodėl be jų visų – draugų ir radiatoriaus – negalime gyventi?). Sužinosi, ar silkėms valyti mašinėlė tinka karpiui (ir apie kitus lietuvių išradimus), kas buvo Moisujas su Šmereliu, ir ką jie veikė pas Maušą Luokėje. Suprasi, kodėl visiems išradėjams bei atradėjams svarbu mokėti rašyti ranka (išbandysime jėgas rašydami pačius brangiausius gyvenimo laiškus), taip pat sužinosi bent 2 būdus pasidaryti čebatroną be plastilino. Dainuosim apie Matricą, laivus ir žirnius su pupomis (kuriuos geriausia sėti kombainu, beliks tik kombainą dainoje surimuoti).

Į kokius klausimus ieškosim atsakymų? Ar galime Karlsoną vadinti dronu? Kodėl vėl išrasti dviratį yra nebloga idėja? Kur šeštadienį
telegrafe prapuolė Narcizas Prielaida? Kodėl naujoviškam garvežiui Radviliškyje vis dar reikia mašinisto? Pagal kokius tirpimo dėsnius burnoje ištirpsta žodis? Kas stovykloje blokuoja signalą? Su kuo geriausia atrasti blynus ir uogienę? Kas yra tinginių aparatai? Kodėl kūryba gali būti su sparnais ir be varžtelių?

P.S. Net ir dėžė kiaušiniams pervežti buvo išrasta galvojant apie ateitį, o ne vakarykštę dieną.

(žingeidumas)

GRĮŽTI Į PAMAINŲ SĄRAŠĄ

REGISTRUOTIS