„Lietuvos atgaja“ kviečia į unikalią savanorystės patirtį

foto9

Dvidešimt ketvirtajai vasarai besiruošianti teatrinė, kūrybinė vaikų ir jaunimo stovykla „Lietuvos atgaja“ 19–25 metų jaunimą kviečia tapti stovyklos vadovais-savanoriais.

„Savanorystė atgajoje – unikali patirtis. Čia užmezgami artimi, šeimyniški ryšiai su vaikais, dešimčiai dienų tampama „tėčiu“ ar „mama“. Kiekvienas vadovas yra edukacinės, kultūrinės, kūrybinės stovyklos programos kūrėjas: daugelis ne pirmus metus į stovyklą sugrįžtančių savanorių pabėžia būtent šią – didžiulės kūrybinės laisvės ir savirealizacijos – Atgajos suteikiamą galimybę“, – pasakoja Gailė Surkevičiūtė, „Lietuvos atgajos“ savanorių koordinatorė.

Šiuo metu pradedamas pirmasis vadovų-savanorių atrankos etapas: susidomėję savanoryste stovykloje kviečiami į stovyklos pristatymus. Jų metu papasakojama apie stovyklos specifiką, savanorių rengimo etapus, atsakoma į visus kylančius klausimus. Vėliau norintys tapti vadovais kviečiami į atranką, dalyvauja vadovų rengimo seminaruose, kurių metu stiprinami komandinio darbo, lyderystės, psichologijos, neformaliojo ugdymo, teatro ir kiti gebėjimai bei žinios, o galiausiai – dešimt vasaros dienų praleidžia stovykloje.

„Kuo Atgaja išskirtinė? Čia nėra „šabloninių“ stovyklos programų: kiekvieną pamainą kuria vadovai kartu su vaikais. Didelis dėmesys skiriamas ne tik šiltiems tarpusavio santykiams ir kūrybai, bet lietuviškajai tapatybei – tradicijoms, istorijai, kalbai, šiuolaikiškai interpretuojamam kultūriniam paveldui. Vienas pagrindinių stovyklos tikslų – sudaryti sąlygas kiekvienam vaikui stovykloje jaustis laisvai būnant savimi, įgalinti atsiskleisti ir kurti. Taip gimsta daug kūrybiškų sprendimų bei mezgami stiprūs ir nuo kasdienybės savo tikrumu, gilumu besiskiriantys santykiai. Šie principai „galioja“ ne tik vaikams, bet ir vadovams – džiaugiamės didele savanorių, kasmet grįžtančių į Atgają, bendruomene“, – teigia Ieva Stogevičiūtė, „Lietuvos atgajos“ komunikacijos ir plėtros vadovė.

Norintys daugiau sužinoti apie savanorystę „Lietuvos atgajos“ stovykloje kviečiami į pristatymus Vilniuje, Antakalnio atvirame jaunimo centre „Žalianamis“, Antakalnio g. 84A:

vasario 23 d. 18 val.

vasario 28 d. 14 val.

kovo 1 d. 18 val.

kovo 9 d. 18 val.

kovo 14 d. 18 val.

Registracija: https://www.latgaja.lt/vadovams/nauju-vadovu-registracija/

Daugiau apie savanorystę „Lietuvos atgajoje“: https://www.latgaja.lt/vadovams/apie-savanoryste/

Papildoma informacija: jaunimas.vaikams@gmail.com

Post thumbnail

Kviečia Rudens pamaina 2019

Rudens pamaina laukia visų, norinčių rudens atostogas praleisti ypatingai. Kada? Spalio 27–lapkričio 2 dienomis. Stovyklos pradžia 27 d. (sekmadienį) 17 val., išvykimas lapkričio 2 d.…
Plačiau