Stovyklavietės

„Lietuvos atgaja“ yra įsikūrusi dvejose stovyklavietėse – Smarliūnuose, Lazdijų rajone, ir Zelvoje, netoli Vievio. Abi stovyklavietės – savaip žavios ir gana skirtingos, Smarliūnuose paprastai per vasarą vyksta šešios pamainos, Zelvoje – keturios. Abiejose stovyklavietėse vaikai maitinami keturis kartus per dieną, sveiku, kokybišku ir įvairiu stovyklos virtuvėje pagamintu skaniu maistu. Jei stovyklos administracija yra informuojama apie vaiko turimas alergijas, maisto racionas pagal galimybes yra derinamas prie jų.

Norime užtikrinti, kad abi stovyklavietės – puikios ir tinkamos stovykloms, nuolat tobulinamos ir atnaujinamos, pamėgtos ilgamečių stovyklautojų. Renkantis pamainą linkime didesnį dėmesį skirti jos temai, o ne stovyklavietei. Atgaja visur yra gera, nes jos pagrindas – tai vertybės, kūrybinės veiklos ir bendravimas!

Smarliūnų stovyklavietė

Smarliūnai nuo Vilniaus yra nutolę apie 160 kilometrų. Tai nedidelis kaimelis Dzūkijoje, 5 kilometrų atstumu nuo Veisiejų. Stovyklavietė yra įsikūrusi pačiame kaimelyje, buvusios mokyklos pastate.

Smarliūnuose vaikai gyvena viename dviejų aukštų name, kambariuose po 5–7 vaikus. Kiekviename kambaryje yra po dušą ir tualetą. Pastate yra kelios bendros didelės erdvės, tad jei oras nėra tinkamas veikloms lauke, jos nenutrūksta ir persikelia po stogu! Stovyklavietė įsikūrusi 3 ha teritorijoje, kurioje – amfiteatras, lauko stoginė vaikų pasirodymams, krepšinio aikštelė, dailės namelis (jame visada pilna įvairiausių kūrybą skatinančių priemonių – dažų, teptukų, pieštukų, įvairių popierių bei rūbų dekoracijoms). Skirtingos stovyklos erdvės leidžia dar laisviau lietis kūrybai ir nuolat būti gryname ore. Netoli stovyklavietės, už poros kilometrų, yra ežeras, tad esant tinkamiems orams organizuojami žygiai, maudynės!

Kelio legenda vykstantiems į Smarliūnus:

  • Nuo Veisiejų iki stovyklavietės – apie 5 km
  • Įvažiavę į Veisiejus, ieškokite rodyklės į Vainiūnus. Turgaus gatvele išvažiuokite iš Veisiejų.
  • Pasukus šia kryptimi ir pasibaigus Veisiejų miesteliui, pamatysite nuorodą, kad iki Smarliūnų liko 5 km
  • Važiuodami naujai asfaltuotu keliu pasieksite stovyklą (dviaukštį mūrinį pastatą aptvertoje teritorijoje kairėje kelio pusėje). Jos pravažiuoti neįmanoma!

GPS koordinatės: 54°07’44.3″N 23°45’23.2″E

Zelvos stovyklavietė

Zelvos stovyklavietė nuo Vilniaus yra nutolusi apie 50 kilometrų. Zelvoje vaikai ir vadovai gyvena 4 atskiruose mediniuose nameliuose, viename jų – 25–40 vaikų, o kambariuose – po 2–5 vaikus. Kiekviename namelyje yra dušas ir tualetai. Stovyklavietė yra apsupta miško ir įsikūrusi ant Zelvos ežero kranto. Zelvoje taip pat yra daugybė erdvių po stogu, tinkamų veikloms, jei lauke lyja. Zelvoje kaip ir Smarliūnuose yra dailės namelis, krepšinio, tinklinio aikštelės, skirtingos erdvės pasirodymams ir vaikų kūrybinėms idėjoms realizuoti.

Kelio legenda vykstantiems į Zelvą:

  • Jei važiuojate iš Vilniaus, vykite autostrada Vilnius–Kaunas. Įvažiavę į Vievį, pravažiuokite pėsčiųjų tiltą (virš greitkelio). Dar neprivažiavę automobilių tilto per greitkelį, Vievio miestelio pabaigoje, sukite į dešinę. Sankryžoje sukite į dešinę darsyk, Kazokiškių link.
  • Jei važiuojate iš Kauno, privažiavę Vievį, viaduku kilkite Kazokiškių kaimo link.
  • Toliau važiuokite tiltu per geležinkelį, žiedu įsukite į Alesninkus (Kazokiškių kryptis). Pravažiuokite Alesninkų kaimą, vykite pagrindiniu ir asfaltuotu keliu, kol dešinėje kelio pusėje pamatysite poilsiavietės kelio ženklą, rodantį  sukti kairėn į mišką.
  • Nesupainiokite ir nepasukite: likus 200 m iki poilsiavietės rodyklės, matoma rodyklė AB „Zelva“ ir posūkis kairėn, vedantis į fermą. 
  • Toliau važiuokite mišku, pagrindiniu keliu 4,1 km., vėliau kelias suksis kairėn (posūkis daugiau nei 90 laipsnių  kampu),  ir už 900 m  privažiuosite geltonus  poilsiavietės vartus su užrašu Stovykla „Lietuvos atgaja“.

GPS koordinatės: 54°49´29.8″N 24°47´39.1″E