Pamaina 192

2017 m. rugpjūčio 12 dieną prasidės 192-oji Atgajos pamaina. Tądien vyksiantis šeimos vakaras bus 1935-asis šioje stovykloje. Ar gali įsivaizduoti, kad beveik du tūkstančius kartų atgajiečių šeimos sėdėjo ratu aplink kelias žvakutes ar po žvaigždėmis ir dalinosi įspūdžiais ir jausmais? Netikėtomis staigmenomis vieni kitus stebino kokie 15000 slaptų draugų. Stovyklos laužai liepsnojo daugiau nei 10 skirtingų vietų Lietuvoje.

Per 24 Atgajos vasaras yra sukurta tiek gėrio, užmegzta draugysčių, sulaužyta baimių, išlaisvinta idėjų, kad neabejojame, jog 25 vasarą prasminga visa tai švęsti. Šiam gimtadieniui skirtoje pamainoje kviesime prisiminti pirmąsias stovyklas, sužinoti, kaip atsirado ir kiekvieną vasarą atsiranda Atgaja, pasvajoti, kokia ji bus po dar 25 metų ir, kaip visada, žaisti, kurti, patirti nuotykių, geriau pažinti save, kitą, pajusti artumą ir nubraukti ašarą paskutinį rytą.

Kasdien atsidursime vis kitoje per daugelį metų Atgajoje įvykusioje pamainoje. Žvangės Žalgirio mūšio kardai, skambės vestuvių ir šeimos švenčių dainos, panirsim į meną kultūros ritmu, keliausime sapnų karavanais. Kiekvieną dieną skirsime vis kitam principui, kuriuo veikiame stovykloje: lietuviškajam tapatumui, kūrybos laisvei, atviram, šeimyniškam bendravimui, pažinimui. Per patirtis, žaidimą, bendravimą ir skirtingas pamainų temas skleisis elementai, iš kurių visi kartu stovykloje ir savo gyvenimuose kuriame Atgają.

Tam, kad į Atgają būtų galima pažiūrėti šiek tiek iš šalies, kviečiame ten, kur ji dar niekada nevyko – mūsų draugų namuose, gerų renginių erdvėje „Auksinė giria“ Molėtų rajone. Apgyvendinimas mediniuose nameliuose su patogumais, 4–6 vietų kambariuose kartu su vadovais. Įspėjame: „Auksinėje girioje“ pateikiamas subalansuotas ir šviežias vegetariškas maistas: pažadame, kad bus skanu ir sotu, tačiau be mėsos!

Pamainos trukmė – 8 dienos. Stovykloje dalyvaus apie 60 vaikų (3 šeimos).