Laisvės žvalgų takais

LAISVĖS. Koks jausmas kovoti už tai, kas yra visų? Kaip mums tai atminti, pajausti?  Pamatyti, kaip buvo tada, kai miško broliai slapstėsi Lietuvos giriose ar atremdavo pranašesnio priešo puolimus. Šiandien mes esame laisvi, galime kalbėti savo kalba, turėti savo raštą ir dar gražesnę gamtą.

ŽVALGŲ. Atsiriboti nuo miesto šurmulio, išgirsti save ir reikiamu metu atrasti jėgų žengti tvirtą žingsnį istorinių, asmeninių ar kultūrinių atradimų link.

TAKAIS. Miško takai, palaukės, pievos ir ežerai. Žengte į miško tankmes, nešime namų jaukumą kiekvieną dieną kito tikslo link. Pasiruoškite aplankyti vietas, kuriose virė įnirtingos Partizanų kovos, kur slapstėsi broliai miškuos, kur aidėjo lietuviškos dainos, kur kūrenos ugnis.

Laisvės žvalgų takais – keliaujanti pamaina. Į 10 dienų nuotykį pėsčiomis kviečiame 13–18 metų moksleivius. Keliausime maršrutu Simnas–Kalniškė–Dusios ež. prieigos–Bestraigiškės miškas–Smarliūnai–Veisiejai, tad pasiruoškite tikroms partizaninėms  kelionėms!

Gyvensime miško apsuptyje. Dienomis keliausime po 10–12 km pėsčiomis (su savimi reikės turėti kuprinę su reikalingiausiais daiktais – užsiregistravusiems dalyviams atsiųsime atmintinę). Paskutines stovyklos dienas praleisime apsistoję prie ežero,  kur žaisim žaidimus, atšoksim nuostabius liaudies šokius, kalbėsimės, juoksimės, vaidinsim ir save pažinsim. Stovyklavietėje turėsime pagrindinius patogumus: dušą, tualetą, pirtelę, virtuvėlę, pavėsinę, uždarą teritoriją. Naktimis stebėsime žvaigždes ir nakvosime palapinėse (palapines jau turime, jų vežtis nereikės).

Tad jeigu tu:

mėgsti iššūkius ir gamtą,

nori išmokti užkurti laužą per akimirką,

trokšti žinių apie Lietuvos istoriją – PRISIJUNK PRIE MŪSŲ!