Stovyklavietės

„Lietuvos atgaja“ yra įsikūrusi dvejose stovyklavietėse – Smarliūnuose, Lazdijų rajone, ir Zelvoje, netoli Vievio. Abi stovyklavietės – savaip žavios ir gana skirtingos, Smarliūnuose paprastai per vasarą vyksta šešios pamainos, Zelvoje – trys. Abiejose stovyklavietėse vaikai maitinami keturis kartus per dieną, sveiku, kokybišku ir įvairiu stovyklos virtuvėje pagamintu skaniu maistu. Jei stovyklos administracija yra informuojama apie vaiko turimas alergijas, maisto racionas pagal galimybes yra derinamas prie jų.

Smarliūnų stovyklavietė

Smarliūnai nuo Vilniaus yra nutolę apie 160 kilometrų. Tai nedidelis kaimelis Dzūkijoje, penkių kilometrų atstumu nuo Veisiejų. Stovyklavietė yra įsikūrusi pačiame kaimelyje, buvusios mokyklos pastate.

Smarliūnuose vaikai gyvena viename dviejų aukštų name, kambariuose po 5–7 vaikus. Kiekviename kambaryje yra po dušą ir tualetą. Pastate yra kelios bendros didelės erdvės, tad jei oras nėra tinkamas veikloms lauke, jos nenutrūksta ir persikelia po stogu! Stovyklavietė įsikūrusi 3 ha teritorijoje, kurioje – amfiteatras, lauko stoginė vaikų pasirodymams, krepšinio aikštelė, dailės namelis (jame visada pilna įvairiausių kūrybą skatinančių priemonių – dažų, teptukų, pieštukų, įvairių popierių bei rūbų dekoracijoms). Skirtingos stovyklos erdvės leidžia dar laisviau lietis kūrybai ir nuolat būti gryname ore. Netoli stovyklavietės, už poros kilometrų, yra ežeras, tad esant tinkamiems orams organizuojami žygiai, maudynės!

Zelvos stovyklavietė

Zelvos stovyklavietė nuo Vilniaus yra nutolusi apie 50 kilometrų. Zelvoje vaikai ir vadovai gyvena 4 atskiruose mediniuose nameliuose, viename jų – 25–40 vaikų, o kambariuose – po 2–5 vaikus. Kiekviename namelyje yra dušas ir tualetai. Stovyklavietė yra apsupta miško ir įsikūrusi ant Zelvos ežero kranto. Zelvoje taip pat yra daugybė erdvių po stogu, tinkamų veikloms, jei lauke lyja. Zelvoje kaip ir Smarliūnuose yra dailės namelis, krepšinio, tinklinio aikštelės, skirtingos erdvės pasirodymams ir vaikų kūrybinėms idėjoms realizuoti.

Norime užtikrinti, kad abi stovyklavietės – puikios ir tinkamos stovykloms, nuolat tobulinamos ir atnaujinamos, pamėgtos ilgamečių stovyklautojų. Renkantis pamainą linkime didesnį dėmesį skirti jos temai, o ne stovyklavietei. Atgaja visur yra gera, nes jos pagrindas – tai vertybės, kūrybinės veiklos ir bendravimas!