„Lietuvos Atgaja“ - šauniausia stovykla!

2003 m. rugsėjo 24 d. Vilniaus m. Rotušėje buvo paskelbti Šauniausios stovyklos konkurso rezultatai. „Lietuvos atgaja“ pripažinta 2003 m. šauniausia Vilniaus miesto stacionaria stovykla! Atgajai įteiktas diplomas su mero Artūro Zuoko ir mūsų buvusio viršaičio - „Teatriuko“ vadovo - Žilvino Ramanausko parašais. Sveikinu visus atgajiečius ir dėkoju visiems visiems, kurių dėka gavome šį vardą. Konkurso rezultatus lėmė Jūsų laiškai. Ačiū vadovei Miglei Tylaitei, parašiusiai labai gražų straipsnį apie Atgają. Miglė irgi pelnė gražiausio laiško nugalėtojos diplomą ir visą maišą dovanų. Sveikiname tave, Migle! Tokia proga belieka sudainuoti valio valio Atgajai! Valio valio vadovams! Valio Valio vaikams! VALIO!

Ką apie stovyklą galvoja vaikai, jų tėvai ir lituanistinių mokyklų mokytojai?

„Apie šią stovyklą galima būtų parašyti knygą...“

„Atgaja - tai tokia vieta, kur negalima nuobodžiauti.“

„Noriu patarti tėvams: jeigu galite, sudarykite savo vaikams sąlygas, kad jie galėtų geriau pažinti gyvenimą, pabūti be kartais perdėtos tėvų globos, prižiūrimi kitų atsakingų žmonių. Ypač Atgajos stovykla vertinga savo programa, gera atmosfera, užtikrinta globa.”

„Tai buvo pačios geriausios ir gražiausios mano atostogos.“

„Lietuvos Atgajos idėjos visiškai atitinka mūsų mokyklos idėjas, tačiau stovykloje jas daug lengviau įgyvendinti, (...) daug išmoksta (pvz. kalbos) ne tėvų ir mokytojo, bet situacijos, gyvenimo verčiami... Visa tai duoda tokių rezultatų, apie kuriuos mes galime tik svajoti. Todėl aš manau, kad dvi savaitės stovykloje prilygsta mūsų darbo mokykloje metams, o gal ir daugiau...“

Susidomėjai ?

Gali tapti stovyklautoju, jei Tau 10-17 metų, jei nori susirasti daug gerų draugų, nemėgsti sėdėti nieko neveikdamas, turi daug energijos ir nežinai kur ją išlieti, nori kažko naujo įdomaus ir manai, kad stovykla - ne sanatorija ir ne poilsio namai, nebijai stipraus lietaus ir kaitrios saulės... Jei rūkai, vartoji alkoholinius gėrimus, narkotikus, ar ne laikas jiems pasakyti NE! Stovykloje šie dalykai neleidžiami. Jeigu nori patekti į stovyklą, turėsi užpildyti atsiųstą anketą ir atlikti kūrybinę užduotį, pristatyti sveikatos pažymą, tėvų sutikimo raštą. Visus reikiamus stovyklos dokumentų pavyzdžius rasi skyrelyje Dokumentai, arba gali gauti atvykęs žemiau nurodytu adresu. Jeigu gyveni ne Lietuvoje ir mokaisi lituanistinėje mokykloje, šių dokumentų paprašyk lietuvių kalbos mokytojo arba savo krašto lietuvių bendruomenės pirmininko. Ir dar - būtinai apsidrausk nuo nelaimingų atsitikimų. Belieka tik laukti Tavęs atvykstančio.

Kur, kaip gyvensime?

Šeimomis - šeimynomis, mišriai pagal amžių, pagal lietuvių k. mokėjimą, mišriai pagal gyvenamą vietą. Vienoje šeimoje bus 15-20 stovyklautojų. Berniukai ir mergaitės gyvens atskiruose kambariuose. 6-7 vaikams teks po vadovą. Smarliūnuose drauge gyvensime po vienu stogu dideliame dviejų aukštų name, atskiruose kambariuose (vidutiniškai po 6-8). „Zelvoje“ gyvensime 4 mediniuose nameliuose, įvairaus dydžio gyvenamuosiuose kambariuose, vidutiniškai po 4 – 6. Abi stovyklavietės turi visas reikiamas buities ir higienos sąlygas vaikų stovyklavimui. Nameliuose (Zelvoje) ir prie kambarių (Smarliūnuose) įrengti dušai, san.mazgai. Abi poilsiavietės turi savo valgyklas, maistas gaminamas vietoje. Stovykloje yra sporto aikštelės. Kai lyja lietus, programa vyksta po stogu - klube arba didesnėse atskirose patalpose.

Būkime savarankiški

Atvažiavę į stovyklą, kartu puošiame savo namelį ir kitas patalpas, galvojame savo šeimynai vardą. Kiekvieną dieną patys tvarkomės kambariuose, lauke, valgykloje šeimomis dengiamės stalus. Visi šie darbai skirti savarankiškumo stiprinimui.

Programa

Kiekvienais metais stovykloje įgyvendinamos įdomios kūrybinės programos. TAI kalendorinių švenčių (Užgavėnės, Velykos, Joninės, Kūčios, Kalėdos), Šeimos švenčių (Vestuvės), mitologinė programa (Perkūnas, Gabija, Žemyna, Medeina, Laima... ), Lietuvos istorijos akimirkos (Žalgirio mūšis, Knygnešys, Universitetas, Teatras...) Dar? Atvyk ir pamatysi pats! Ryto programoje mokysimės lietuviškų žaidimų, dainų ir šokių, dienos metu rengsime nuotaikingus vaidinimus, gaminsime reikiamą atributiką, kostiumus, kursime naujus žaidimus ir programas. Stovykloje veikia meilės ir muzikinis paštas, būsime pakrikštyti, praktiškai susipažinsime su tradiciniais lietuvių amatais.Vakarais deginsime laužus, dainuosime, diskutuosime (šnekučiuosimės). O gal dar ką nors sugalvosime kartu?

Kas stovykloje dirba?

Visi vadovai - aukštųjų mokyklų studentai, jau išklausę parengiamuosius kursus, lankę seminarus ir norintys atvažiavusiems vaikams padėti nepamiršti Lietuvos krašto, švenčių ir papročių. Stovykloje dar, be vadovų dirba viršaitis, dailės, muzikos, šokių, žaidimų vadovai, medikas.

Ko tikimasi iš vadovų ir stovyklautojų?

Norim, kad užsimezgę ryšiai tarp vadovų ir vaikų ateityje nenutruktų. Paštas, veikęs stovykloje, turi gyvuoti ir toliau! Dėmesio! Stovyklautojas, aktyviai ir noriai dalyvavęs programoje, nepristigęs kūrybiškumo ir ištvermės, turi galimybę ateityje būti vienu iš vadovų. Gal juo tapsi TU!

Ar vis dar nori atvykti?

Puiku! Pirmąkart važiuojančiam norim palinkėti:

  • išbandyti ir įveikti save (ypač pirmomis dienomis stovykloje);
  • ištverti dešimt dienų be tėvelių globos (galėsite jiems parašyti laišką);
  • nenusiminti, jei teks namelyje ar kambaryje gyventi su naujais, o ne su senais draugais (vadovai jums padės susidraugauti) ir, žinoma, daug daug įspūdžių!

Viską supratai? Jei ne, dėl smulkesnės informacijos kreipkis: Kontaktai.

Atvažiuok, ir kas žino, gal tai bus pati nuostabiausia vasara Tavo gyvenime?!